Uczniowie przebrani za postacie z bajek prezentują się do zdjęcia.

Bajki, baśnie oraz fantastyczne opowieści pełne są przygód bohaterów, którzy - walcząc ze złem - pokonują wszelkie trudności. Postacie z baśni, zwanych potocznie bajkami, często stają się przyjaciółmi dzieci, przez wiele lat towarzysząc kolejnym pokoleniom. Bajkowe postacie - zarówno filmowe, jak i książkowe - w dniu 5 listopada obchodziły po raz kolejny swoje międzynarodowe święto, ustanowione dla uczczenia dokonań Walta Disneya - twórcy kultowych animacji, który przyszedł na świat właśnie 5 listopada 1901 roku. Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek 7 listopada część uczniów wykazała się kreatywnością i przebrała się za postacie bajkowe. Uczniowie mogli zaprezentować swoje kreacje postaci z bajek przed społecznością szkolną. Uczniowie z wielkim entuzjazmem skorzystali także z wyjątkowej oferty biblioteki szkolnej. Z tej okazji p. Monika Młyńska przygotowała magiczny kuferek z zagadkami dotyczącymi bajek. W nagrodę za prawidłowe odpowiedzi uczniowie otrzymali również słodką niespodziankę. Ten dzień przypomniał wszystkim, że bajki są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa, kształcą w dzieciach postawy moralne, rozwijają pamięć oraz dziecięcą fantazję. W szkole w tym dniu panowała magiczna atmosfera.

Organizatorem Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek był Samorząd Uczniowski oraz Biblioteka Szkolna. Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, iż ten pochmurny listopadowy dzień stał się radosny, kolorowy i… po prostu bajkowy!