Uczniowie szkoły wychodzą z budynku szkoły.

9 listopada w naszej szkole został przeprowadzony próbny alarm przeciwpożarowy z udziałem Straży Pożarnej. Na szczęście to tylko próbne ćwiczenia. Tego dnia lekcje odbywały się zgodnie z planem, aż nagle usłyszeliśmy trzy krótkie dzwonki. Coś się dzieje! Nauczyciele zgodnie z procedurami wyprowadzili uczniów w bezpieczne miejsce poza teren budynku szkoły, na boisko. Tam cierpliwie czekaliśmy, aż "pożar" zostanie ugaszony.

Takie ćwiczenia uczą dyscypliny podczas sytuacji kryzysowej i mają zapewnić wszystkim pracownikom, a przede wszystkim uczniom bezpieczeństwo, gdyby doszło do rzeczywistego zagrożenia. Wychowawcy na bieżąco przypominają o właściwym zachowaniu i postępowaniu, gdyby doszło do pożaru. Dobre oznakowania drogi ewakuacyjnej w budynku szkoły, a takie właśnie mamy, zapewne ułatwi bezpieczne opuszczenie obiektu.

Świetnie, że przeprowadzane są takie ćwiczenia, bo one mogą uratować w przyszłości nasze zdrowie i życie.