Uczniowie klas 5 prezentują taniec z biało - czerwonymi szarfami.

W tym roku szkolnym akademię z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości przygotowały klasy piąte pod okiem wychowawczyń: p. Hanny Grzenkowskiej i p. Ewy Derbich. Nad oprawą muzyczną czuwała pani Dorota Klasa. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły, odśpiewania hymnu narodowego i krótkiego wprowadzenia. Uczniowie w części artystycznej skupili się nie tylko na przypomnieniu faktów historycznych związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, ale na rozważaniach nad tym, czym jest wolność i suwerenność, jak współcześnie podchodzi się do kwestii niezależności. Pięknym dopełnieniem przedstawienia były piosenki wykonane przez chór i solistów min. Alicję Marszk i Zofię Klasę, które zajęły II miejsce w Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej, taniec uczennic z polską flagą i podkreślająca nastrój dekoracja.

Słowem i piosenkami o tematyce powstańczej młodzi "aktorzy" nakreślili polską drogę ku wolności przez męki i poświęcenie. Dzięki powstańcom, żołnierzom po 124 latach, pod wodzą Piłsudskiego, odzyskaliśmy upragnioną wolność, o którą każde następne pokolenie powinno dbać, aby "Polska była Polską".