Panie ze szkoły z Czech wraz z nauczycielkami SP2 Kartuzy prezentują się do zdjęcia.

W dniach 28.11 – 02.12 Szkołę Podstawową Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach odwiedziły trzy nauczycielki ze szkoły podstawowej położonej w centralnej części Czech – Zruč nad Sázavou. Projekt polega na wymianie doświadczeń oraz poznawaniu zasad funkcjonowania i metod nauczania zagranicznej placówki, poprzez obserwację i uczestnictwo w jej zajęciach. Nauczycielki z Czech codziennie miały okazję obserwować lekcje prowadzone przez nauczycieli "Dwójki", począwszy od oddziałów przedszkolnych, edukacji wczesnoszkolnej, a kończąc na przedmiotach w klasach 4 – 8. Lekcje miały bardzo zróżnicowaną tematykę. Goście z Czech obserwowali zajęcia z języka angielskiego, języka niemieckiego, muzyki, plastyki, przyrody, edukacji szachowej, matematyki, fizyki, chemii oraz zajęcia z doświadczeniami i eksperymentami w klasach młodszych. Dodatkowym urozmaiceniem było obserwowanie próby zajęć tanecznych zespołu folklorystycznego Słonuszka w Centrum Kultury. Jeden dzień przeznaczony został na całodzienną wycieczkę do Gdańska.

Udział w projekcie był bardzo ciekawym i ubogacającym doświadczeniem dla całej społeczności szkolnej.