Uczniowie klasy 1 siedzą na podłodze przed Świętym Mikołajem.

Klasy 1 wraz z klasą 3c postanowiły wybrać się do Wioski Świętego Mikołaja. Na miejscu w pięknej zimowej scenerii powitał nas elf, z którym udaliśmy się do Żywej Szopki. Tam mogliśmy przywitać się z alpakami oraz osiołkiem. Następnie poznaliśmy życie Saamów, którzy w Laponii opiekują się reniferami. Odwiedziliśmy ich namiot oraz wypiliśmy herbatkę przy ognisku. Zaraz po tym udaliśmy się do kina, w którym obejrzeliśmy film o zwyczajach bożonarodzeniowych. Kolejnym etapem naszej podróży była fabryka Świętego Mikołaja. Tam mieliśmy możliwość podziwiania największej w Polsce ruchomej Wioski Świątecznej oraz wioski wykonanej w 100% z klocków Lego. Następnie udaliśmy się na warsztaty zdobienia bombek oraz własnoręcznie wykonaliśmy świeczki ze specjalnie przygotowanych plastrów wosku z wytłoczonymi sześciokątnymi komórkami czyli węzy pszczelej. Uwieńczeniem wycieczki było spotkanie z Mikołajem, który w piękny sposób opowiedział dzieciom o tym jak ważne jest, aby dążyć do celu i się nie poddawać. Mówił także, o radości, która płynie z obdarowywania innych. Każdy z nas wyjechał z tego niezwykłego miejsca z uśmiechem na twarzy oraz poczuciem, że nadchodzące Święta będą naprawdę wyjątkowe.