Uczniowie klasy 2a stoją w kolejce do okienka na poczcie.

Święta Bożego Narodzenia to najlepszy czas, żeby nauczyć uczniów klasy 2a, w jaki sposób należy pisać życzenia świąteczne, jak prawidłowo adresować koperty i najważniejsze - poznać pracę urzędu pocztowego. Rozpoczęliśmy od obejrzenia multimedialnego filmu edukacyjnego "Od nadawcy do adresata", by poznać drogę listu oraz wzbogacić słownictwo o pojęcia: adres, adresat, nadawca, kod pocztowy, które były obce dla dzieci.

16 grudnia wykorzystaliśmy poznaną wiedzę w praktyce i wybieraliśmy się na pocztę mieszczącą się przy ul. Parkowej 2 w Kartuzach, gdzie wysłaliśmy kartki świąteczne do swoich najbliższych z rodziny. Tutaj uczniowie mieli okazję utrwalić cały proces drogi listu z poczty do odbiorcy. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Już teraz, każdy uczeń klasy 2a wie, gdzie znajduje się poczta główna w Kartuzach oraz zna jej społeczną przydatność oraz potrafi prawidłowo zaadresować kopertę, pamiętając, że imiona, nazwiska, ulice i miasta piszemy zawsze wielką literą i przykleić znaczek we właściwym miejscu.