Marcel i Lena Ciechanowscy odbierają nagrody podczas XIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej 2022.

Rodzeństwo Lena i Marcel Ciechanowscy osiągnęli sukces w XIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej 2022. Uczestnicy konkursu musieli pamięciowo opanować utwory w języku kaszubskim napisane przez p. Ewę Warmowską. Konkurs odbył się zdalnie, skupiał uczniów z całego województwa pomorskiego i  był rozpatrywany w pięciu kategoriach wiekowych. Organizatorem przedsięwzięcia była "Mała Szkoła" w Szopie. Nasi recytatorzy spisali się rewelacyjnie i zostali bardzo wysoko ocenieni. Oboje, zarówno Marcel z klasy 1c jak i Lena z klasy 7b, w swoich kategoriach zajęli III miejsce. Jest to wielkie osiągnięcie naszych uczniów. W konkursie wzięły udział również uczennice z klasy 2b: Dominika Flisikowska i Zuzanna Markowska.