Wiolonczelistka gra na instrumencie muzycznym, uczniowie siedzą na dywanie i słuchają koncertu.

W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy", 5 stycznia uczniowie klas pierwszych spotkali się z p. Katarzyna Kamińską, która opowiedziała o swojej miłości do wiolonczeli, na której gra od 25 lat. Dzieci były zachwycone opowieściami o duszy tego niezwykłego instrumentu. Okazało się bowiem, że dusza to mały drewniany kołeczek, który stoi pomiędzy górną i dolną płytą wiolonczeli. Jest bardzo ważny, ponieważ przesunięcie go o pół milimetra może spowodować całkowitą zmianę brzmienia instrumentu. Z zaciekawieniem poznawali również inne elementy wiolonczeli oraz nuty. Jednak największe emocje wzbudził mini koncert. Dzieci usłyszały między innymi muzykę z filmu "Piraci z Karaibów" oraz pastorałkę "Mario, czy już wiesz?". Była to cudowna lekcja muzyki, która na długo pozostanie w pamięci uczniów.