Uczniowie z "Dwójki" siedzą przy stolikach podczas etapu wojewódzkiego Olimpiady Matematycznej.

14 stycznia odbyły się zawody drugiego stopnia XVIII Olimpiady matematycznej Juniorów w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Z samego województwa pomorskiego było 81 uczestników, a wśród nich 3 reprezentantów naszej szkoły: Oliwia Mielewczyk (8c), Bartosz Szymanowski (8a) i Piotr Wesołowski (7a). Olimpiada Matematyczna Juniorów (OMJ) to olimpiada przedmiotowa skierowana do wszystkich uczniów szkół podstawowych w Polsce. Celem Olimpiady jest rozbudzanie zamiłowania do matematyki wśród młodzieży szkół podstawowych, wyszukiwanie i integracja uczniów zainteresowanych matematyką, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy oraz stymulowanie aktywności poznawczej młodzieży uzdolnionej. Zawody Olimpiady Matematycznej Juniorów odbywają się w trakcie roku szkolnego i są trójstopniowe. Zadania konkursowe są nieszablonowe, wymagają od uczestników umiejętności rozumowania i przedstawiania poprawnej argumentacji. Poprzez zmagania z zadaniami konkursowymi, uczestnicy Olimpiady Matematycznej Juniorów zyskują solidne podstawy merytoryczne do udziału w Olimpiadzie Matematycznej na poziomie ponadpodstawowym – jedynym konkursie matematycznym dającym uprawnienia przy rekrutacji na niemal wszystkie uczelnie wyższe w Polsce. Natomiast laureat i finalista Olimpiady Matematycznej Juniorów mogą być zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Trzymamy "kciuki" za naszych uczniów, może uda się dostać na ostatni etap olimpiady. Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć, bo poziom zadań jest bardzo wysoki!