Dwójka dzieci z oddziału przedszkolnego 5-latków prezentuje się do zdjęcia przy gazetce nt. dinozaurów.

Choć dinozaury dawno już wyginęły to nie przestają fascynować ludzi, a w szczególności dzieci. Grupa Bolka i Lolka przeniosła się w świat prehistorii i pogłębiła swoją wiedzę na temat życia dinozaurów. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły. Podczas zajęć dzieci chętnie porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość, segregowały je według określonej cechy. Z łatwością rozpoznawały nazwy figurek dinozaurów. Dzieci bawiły się w paleontologa, odkrywając szkielet dinozaura ukryty w piasku, lepiły z masy solnej i odbijały różne ślady z tamtych czasów. W zorganizowanym kąciku przyrody można było podziwiać diplodoki tyranozaury, triceratopsy, pterodaktyle itp. Nie zabrakło również ciekawych zabaw ruchowych oraz plastycznych związanych z tematyką zajęć. Jednak największe zainteresowanie wzbudziły zajęcia badawcze, dzięki którym dzieci mogły poznać działanie wulkanu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych zajęć. 😊