Dzieci z oddziałów przedszkolnych siedzą w kinie w Centrum Kultury.

Dnia 24 lutego wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych pod opieką swoich pań wybrały się na wycieczkę do kina w Kartuskim Centrum Kultury na bajkę pt. "Zadziwiający Kot Maurycy". Wspaniała bajka swoją fabułą i akcją przeniosła dzieci w niesamowite miejsce. Ciekawa i trzymająca w napięciu historia kota i szczurów, którzy uratowali miasto przed zniszczeniem. W drodze powrotnej dzieci dzieliły się swoimi pozytywnymi wrażeniami. Dla dzieci w wieku przedszkolnym celem wycieczki do kina jest nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie, stwarzanie sytuacji aktywizujących procesy myślowe – rozumienie wartości takich jak: dobro, prawda, przyjaźń.