Dzieci z oddziału przedszkolnego (3 - latki) siedzą na podłodze w Bibliotece Szkolnej i słuchają pani bibliotekarki.

W minionym tygodniu dzieci z grupy Pszczółka Maja odwiedziły naszą Bibliotekę Szkolną. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom, na czym polega jej praca, przeczytała im jedną z ich ulubionych książeczek pt. "Kicia kocia w bibliotece", pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w "domu książek", ale na pewno nie ostatnia. W czasie zajęć dydaktycznych dzieci poznały etapy powstania książki, dowiedziały się, jak jest zbudowana i jakie są jej rodzaje. Wykonały "Kodeks czytelnika", zaprojektowały okładkę własnej książki, a także wykonały ilustrowaną miniksiążeczkę własnego autorstwa. To był niezwykle ciekawy tydzień, przepełniony baśniowymi postaciami i niezwykłymi książkami!