Uczniowie z klas 6 - 8 siedzą na widowni Centrum Kultury w oczekiwaniu na spektakl.

Uczniowie naszej szkoły w dniu 22 i 23 lutego oglądali dwie sztuki teatralne "Legendy Słowian" i "Balladynę". Spektakl dla klas IV – V wprowadził nas do świata mającego swoje korzenie w Polsce sprzed chrześcijaństwa, kiedy odpowiedź na trudne pytania dotyczące stworzenia świata czy sensu ludzkiego istnienia odnajdowano właśnie w mitologii czy legendach. Spektakl przeniósł nas w czasy, kiedy Perkun zakochał się w Juracie, gdy Piast Kołodziej starał się jak najlepiej wychować swojego syna, gdzie Popiel i jego zła żona uciekli przed tysiącami myszy. Świat ludzi i Bogów przeplatał się ze sobą i na siebie oddziaływał. Legendy to skarbnica wiedzy o naszych przodkach, tradycjach i kulturze, po której młody widz chętniej sięgnie po tego typu przekazy.

Drugie przedstawienie, w którym wzięły udział klasy VI – VIII było również ciekawe. Główna bohaterka zapomniała, że w życiu nie można iść na skróty. Dramat ten pokazał, że my, współcześni ludzie oślepieni blaskiem telewizyjnych gwiazd, szybkich i błyskawicznych karier zbyt często o tym zapominamy. Młody widz powinien zdawać sobie sprawę, że nie da się uciec od odpowiedzialności, a tragiczne losy bohaterki powinniśmy potraktować jako przestrogę. Przedstawienie miało też wesołe momenty, a to za sprawą bezpośredniego Grabca i królowej Goplany. "Balladyna" to utwór, który nigdy nie traci na aktualności. Mieliśmy możliwość przejrzeć się w krzywym zwierciadle, które pokazał nam Juliusz Słowacki. Przedstawienia podobały się, a najważniejsze to, że młodzież obcowała z kulturą i grą aktorów na żywo.