Uczniowie uczestniczący w Szkolnym Konkursie "Mistrz Pamięci Liczby Pi" siedzą przy stolikach i piszą liczbę Pi.

Od niepamiętnych czasów ten nieprzewidywalny ciąg cyfr po przecinku liczby pi stawiał wyzwanie ludzkiej pamięci. Kto zapamięta więcej? 14 marca w Światowy Dzień Liczby Pi został przeprowadzony szkolny konkurs "Mistrz pamięci liczby Pi". Ile cyfr zapamiętali uczestnicy konkursu? Największą ilość cyfr – 150 po przecinku zapamiętała Zofia Szuman z klasy 7a i tym samym otrzymała tytuł Mistrza Pamięci Liczby Pi, II miejsce zajął Igor Gadzewski 7b – 135 cyfr, III miejsce Szymon Gadzewski 7b – 132 cyfry po przecinku. Wszystkim uczestnikom gratulujemy znakomitej pamięci i mamy nadzieję do zobaczenia za rok!