Dzieci z oddziału przedszkolnego (4 - latki) przebrani na zielono w Dniu Św. Patryka prezentują się do zdjęcia.

Dnia 17 marca obchodziliśmy w naszej szkole, podobnie jak na całym świecie, Dzień Świętego Patryka. Jest to irlandzkie święto narodowe, a najważniejszą tradycją obchodów tego dnia jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zielony to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę. Uczniowie mieli okazję zrobić sobie zdjęcia w specjalnie przygotowanej na tę okazję fotobudce przedstawiającej leprachauna (irlandzkiego skrzata). Podczas przerw z głośników rozbrzmiewała irlandzka muzyka. Nauczyciele przeprowadzili z uczniami lekcje kulturowe. Również dzieci z oddziałów przedszkolnych przyłączyły się do wspólnego świętowania i zabawy. Był to radosny i kolorowy dzień. 💚🤍🧡 ☘️☘️☘️ 🌈🎶🇮🇪