Konkurs, w którym należy wykazać się doskonałą znajomością branży motoryzacyjnej już od kilku lat organizowany jest przez firmą Auto Miras z Pępowa. Głównym celem rywalizacji jest pobudzenie i rozwijanie zainteresowania zagadnieniami z zakresu nowoczesnych technologii, innowacyjnej gospodarki, techniki i motoryzacji oraz propagowanie kształcenia zawodowego. Cieszy się on coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej. W tym roku do finału zakwalifikowało się 46 uczniów, w tym trójka z naszej szkoły: Kamil Flisikowski (8d), Aleksander Kwidziński (8a) i Filip Treder (8a).

Finałowy test sprawdzający wiedzę uczniów z dziedziny motoryzacji odbył się 29 marca br. w firmie Auto Miras w Pępowie. Jednym z trzech najlepszych finalistów został Aleksander Kwidziński uczeń naszej szkoły – zajął 2 miejsce. Otrzymał pamiątkowy dyplom, gadżety motoryzacyjne i ciekawą nagrodę rzeczową.

Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów związanych z dziedziną motoryzacji!