Uczniowie biorący udział w projekcie "Pomorskie Żagle Wiedzy" stoją przed akwarium w Akwarium Gdyńskim.

Uczniowie naszej szkoły w ramach projektu Pomorskie Żagle Wiedzy odwiedzili Akwarium w Gdyni. Pierwszym punktem wyjazdu były zajęcia zatytułowane "Spotkanie z Morzem Bałtyckim" oraz "Fauna i Flora Bałtyku". Pierwsza część zajęć to 30 – minutowa prezentacja multimedialna "Co żyje w Bałtyku" – spacer po plaży, w trakcie której dzieci dowiedziały się, jakie zwierzęta mogą napotkać na plaży podczas zwykłego spaceru oraz co żyje w przybrzeżnych wodach Bałtyku. Druga część to praca w laboratorium z wykorzystaniem sprzętu optycznego – mikroskopów, obserwacja materiału biologicznego w postaci żywych i spreparowanych krewetek, rozpoznawanie ich bałtyckich gatunków oraz obserwacja i poznanie różnego rodzaju muszli. W czasie zajęć dzieci wypełniały przygotowane karty pracy. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Oceanarium, podczas którego uczniowie podziwiali niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu. Zobaczyliśmy różne, niespotykane, egzotyczne zwierzęta wodne. Mieliśmy okazję podziwiać faunę i florę mórz i oceanów.