Uczniowie klasy 8b wkładają śmieci do worka podczas udziału w akcji "Dzień Ziemi".

22 kwietnia ludzie na całym świecie będą świętować Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku. Nasza szkoła, jak co roku, aktywnie włączyła się w tą akcję. Uzbrojeni w worki i rękawiczki, pod opieką nauczycieli, młodzież wyruszyła w wyznaczone tereny, by uporządkować nasze miasto. Dzieci bardzo chętnie podjęły się roli czyściciela Planety, bo są już na tyle świadome, że w przyszłości, Ziemia im się odwdzięczy, na przykład czystym powietrzem.

Przy okazji mówimy uczniom o rzeczach, które wszyscy dobrze wiedzą, choć niekoniecznie je robią. O tym, że warto zbierać śmieci z lasu, z pobliskich parków, w domu segregować odpady i jeździć rowerem. Powinniśmy doceniać każdy drobny gest na rzecz Ziemi.

Dziękujemy uczniom za ich pozytywne nastawienie do tego typu akcji.