Maja Kreft i Zuzanna Sieniek prezentują dyplomy do zdjęcia.

Dnia 20 kwietnia w siedzibie Kartuskiego Centrum Kultury odbyły się gminne eliminacje 52 Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa". Łącznie w rywalizacji wzięło udział trzydzieścioro pięcioro recytatorów w pięciu kategoriach, w tym czworo z naszej szkoły. Uczestnicy mieli do zaprezentowania po dwa utwory literatury kaszubskiej: wiersz oraz prozę lub jej fragment. Członkowie komisji eliminacyjnej podczas recytacji uwzględniali dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Uczniowie naszej szkoły wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas 1 – 3 wyróżnieni zostali Dominika Flisikowska (2b) i Marcel Ciechanowski (1c), natomiast w kategorii 4 – 6 – 2 miejsce przypadło Mai Kreft (6b), a wyróżnienie Zuzannie Sieniek (6b). Do eliminacji powiatowych które odbędą się 18 maja 2023 r. zakwalifikowała się Maja Kreft.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!