Uczeń Franciszek Nowak (8a) prezentuje się do zdjęcia na tle banera ODN w Słupsku.

W kwietniu zostały ogłoszone wyniki wojewódzkiego konkursu z informatyki, który odbył się w ramach projektu "Pomorska Liga Zadaniowa" realizowanego przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku. Uczeń naszej szkoły, członek grupy algorytmicznej – Franciszek Nowak (8a) w październiku 2022 r. zakwalifikował się do etapu powiatowego uzyskując najwyższy wynik w szkole w etapie kwalifikacyjnym. Etap powiatowy polegał na rozwiązaniu 5 zadań programistycznych – napisanie 3 programów w języku C++, 1 programu w Scratch, a także wykonanie strony internetowej w języku HTML według określonych wytycznych. Ponadto istniała możliwość wykonania dodatkowego zadania – projektu platformowej gry komputerowej, określenia jej scenariusza i specyfikacji, a następnie wykonanie tej gry w dowolnym języku programowania. Franek otrzymał za to dodatkowe zadanie 9 / 10 punktów.

Ostatni – wojewódzki etap Pomorskiej Ligi Zadaniowej został przeprowadzony w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gdańsku w dniu 21 marca. Franek podczas 3 godzin rozwiązywał praktyczne zadania na komputerze z zakresu programowania, tworzenia stron WWW oraz korzystania z arkusza kalkulacyjnego i innych narzędzi. Po podsumowaniu wyników końcowych Franciszek Nowak uzyskał tytuł Finalisty etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z Informatyki dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej.

Gratulujemy! Życzymy kolejnych sukcesów informatycznych!