Delegacja szkoły (wicedyrektor szkoły p. Andrzej Karczewski, p. Kinga Kołecka - Konkol oraz uczniowie) składają kwiaty pod pomnikiem Matki Boskiej.

Po raz kolejny spotkaliśmy się w rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tegoroczne wydarzenie wpisuje się w 100 rocznicę urodzin Kartuz. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, poczet sztandarowy z wicedyrektorem szkoły p. Andrzejem Karczewskim oraz p. Kingą Kołecką – Konkol. Kartuskie obchody rozpoczęły się uroczystym przemarszem oraz mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Kazimierza. Po zakończonej mszy świętej uczestnicy uroczystości: przedstawiciele władz samorządowych, reprezentacje szkół, instytucje działające na terenie powiatu i województwa w asyście orkiestry przeszli pod pomnik Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej, gdzie złożono kwiaty.