Uczniowie z klas 4 i klasy 5a prezentują apel na sali gimnastycznej z okazji uroczystości Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dnia 28 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akademii szkolnej z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r. Uczniowie klas: IVa, IVb, IVc oraz część uczniów z klasy Va przypomnieli swoim koleżankom i kolegom okoliczności powstania oraz postanowienia Konstytucji sprzed ponad dwustu lat. Całość uroczystości wzbogacono recytacją wierszy i śpiewem utworów powstałych na tę okoliczność. Dopełnieniem montażu słowno – muzycznego była piękna prezentacja układu tanecznego z flagami, którą wykonały uczennice z klasy Va. Na uwagę zasługuje pięknie podkreślająca to ważne święto dekoracja oraz oprawa muzyczna, dzięki której wybrzmiał patos oraz radość, z tak ważnego dla nas, Polaków, wydarzenia. Nastrój wprowadził uczniów w zbliżające się majowe święta.

Akademię przygotowali uczniowie z klas IV i Va pod opieką nauczycieli: p. Małgorzaty Klinkosz – Anioła, p. Krystyny Stankowskiej, p. Bartłomieja Kulwikowskiego i p. Krzysztofa Byzdry.