Grupa uczniów prezentuje się do zdjęcia przed statkiem Sołdek.

Uczniowie naszej szkoły w ramach projektu Pomorskie Żagle Wiedzy wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Pierwszym punktem wyjazdu był udział w lekcjach muzealnych. Starsza grupa dowiedziała się "Skąd na statku bierze się prąd?". Młodsza grupa uczestniczyła w lekcji zatytułowanej "Tam, gdzie dowodzi kapitan". Wizytę w muzeum podsumowaliśmy zabawą w interaktywnej ekspozycji, gdzie poznaliśmy m.in. tajniki sterowania i dowodzenia morską jednostką, przeładunku towarów w porcie, podwodnych podróży batyskafem, jak prawidłowo zakładać kapok, wiązać węzły żeglarskie itd. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie statku muzeum Sołdek. Dowiedzieliśmy się, że SS Sołdek to rudowęglowiec, masowiec o napędzie parowym, zbudowany w Polsce po II wojnie światowej. Zobaczyliśmy, jak statek jest zbudowany, byliśmy w ładowni, maszynowni, pomieszczeniach oficerskich, mogliśmy zobaczyć kabiny oficerskie oraz stanowiska sterownicze. Był to dla nas bardzo udany dzień, nasz wyjazd zakończyliśmy spacerem nad Motławą.