Szachiści siedzą przy stolikach w sali i grają w szachy.

W dniach 29 kwietnia – 02 maja uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach uczestniczyli w turnieju szachowym w pięknej, malowniczej, turystycznej wsi kaszubskiej – Borsk. Turniej został zorganizowany przez p. Tomasza Ciesielskiego dzięki współpracy z Sołectwem Borsk i Domem Kultury w Wielu. Uczestnicy turnieju rozgrywali zawody sportowe w świetlicy wiejskiej. Uczniowie z "Dwójki" zdobyli w turniejach nowe normy na kategorię, powiększyli swój ranking i zdobyli nowe doświadczenia w rywalizacji królewskiej gry.

  • 1 miejsce – Piotr Wesołowski (7a), norma II kategoria szachowa
  • 2 miejsce – Krystian Wróbel (8c), norma IV kategoria szachowa
  • 3 miejsce – Paweł Sieniek (3a), norma IV kategoria szachowa
  • 5 miejsce – Bartosz Byczkowski (8c)
  • 8 miejsce – Wiktor Zientarski (1a)
  • 12 miejsce – Maja Wesołowska (1a)

Gratulujemy zwycięstw i gry fair play w bardzo wymagającym turnieju!