Uczniowie klas 8 siedzą przy stolikach na sali gimnastycznej przed egzaminem ósmoklasisty.

Nasi uczniowie, tak jak wszyscy w Polsce, są już po swoich pierwszych ważnych egzaminach. Zdawali egzamin z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Zadowolenie pojawiło się już po języku polskim. Tematem przewodnim okazała się "Balladyna", którą uczniowie uznali za łatwą. Było to, czego się spodziewali. Zadania z matematyki były różne – pierwiastki, figury na płaszczyźnie. Egzamin z matematyki okazał się dużo łatwiejszy niż przypuszczali, z takim przekonaniem wyszli z sali po egzaminie. Również język angielski, według większości naszych ósmoklasistów, był "dość łatwy".

Na wyniki poczekamy do 3 lipca, a pozostały czas należy spożytkować na zawalczenie o jak najlepsze oceny na świadectwie.