Dzieci z oddziału przedszkolnego (3 - latki) siedzą na dywanie wokół serca w którym znajdują się rysunki z dobrymi uczynkami.

Dzieci z grupy "Pszczółka Maja" wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji z okazji Dnia Dobrych Uczynków zorganizowanej przez Miejskie Przedszkole Nr 57 im. Krasnala Hałabały w Katowicach. Celem akcji prowadzonych z okazji tego święta jest zachęcanie do czynienia dobra na rzecz ludzi, roślin i zwierząt. Z tej okazji najmłodsze przedszkolaki postanowiły dobro płynące prosto z serca rozsiać po całej szkole.

W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się, że świętowanie Dnia Dobrych uczynków zapoczątkowany został przez Fundację Ekologiczną Arka w roku 2005, że dobre uczynki możemy wykonywać każdego dnia. Poprzez wspólną dyskusję i burzę mózgów na temat dobrych uczynków okazało się, że każdy z nas, już od najmłodszych lat jest w stanie rozdawać dobro innym. Zwierzakowi podać jeść, w ogródku podlać kwiatki, posprzątać śmieci w parku, pomóc mamie i tacie w obowiązkach, czy zadzwonić do babci i powiedzieć, jak bardzo jest dla nas ważna. Tego dnia zależało nam, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tym szczególnym i ważnym święcie. Postanowiliśmy, rozdać pomysły na dobre uczynki każdemu, kto przekroczy próg naszego przedszkola i nabierze ochoty na czynienie dobra. Dobre uczynki rozeszły się jak ciepłe bułeczki i z pewnością wywołały uśmiech na niejednej twarzy. Na koniec zajęć wykonaliśmy wspólnie plakat promujący Akcję Dnia Dobrych Uczynków.