Uczniowie z klasy 1c prezentują się do zdjęcia podczas Przeglądu Zespołów i Grup Tanecznych Taneczne Show – Kiełpino 2023.

30 maja klasa 1c wzięła udział w Przeglądzie Zespołów i Grup Tanecznych Taneczne Show – Kiełpino 2023. Konkurs miał na celu kształtowanie i propagowanie kultury fizycznej poprzez taniec sportowy, stworzenie nowych inicjatyw edukacyjnych w zakresie edukacji sportowej oraz popularyzację tańca. Przegląd odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: mini-formacje 6 – 9 lat i formacje 10 – 14 lat.

Grupa taneczna z naszej szkoły swoim niezwykłym wykonaniem zachwyciła jury oraz publiczność. Taniec z wykorzystaniem ciekawych rekwizytów, różnorodnej muzyki oraz ukrytej w tanecznych figurach opowieści spowodował, że na skórze niejednego z odbiorców pojawiła się gęsia skórka, a w oczach dumnych rodziców oraz opiekunów łzy wzruszenia. Ten ogromny pakiet emocji oraz cudowne wykonanie sprawiło, że nasza grupa taneczna zdobyła najwyższą z nagród - Puchar Burmistrza Kartuz za Największy Poziom Artystyczny Kompozycji Tanecznej.

Mali tancerze tego dnia długo nie mogli powstrzymać emocji, a wybuchów euforii oraz szczerych uśmiechów i ogromu dumy nie było końca. Dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!