Uczniowie klasy 8a i 8c stoją pod palmami podczas wycieczki do Kotliny Kłodzkiej.

W dniach od 29 do 31 maja uczniowie z klas 8a, 8c, 6a, 5b, 7b byli na wycieczce w Kotlinie Kłodzkiej. Wycieczka rozpoczęła się już o godz. 5:00 rano. Pierwszym celem było miasto Wrocław. Uczniowie poznali historię miasta. Zwiedzili stare miasto oraz podziwiali panoramę miasta z jednej z wieży archikatedry p.w. św. Jana Chrzciciela. W trakcie zwiedzania miasta uczniowie spotykali wrocławskie krasnale. Uczniowie chętnie robili zdjęcia napotkanym krasnalom. Osoba, która tego dnia znalazła najwięcej krasnali otrzymała mały upominek.

Drugiego dnia uczniowie zwiedzili Błędne Skały. Zdobyli szczyt góry Szczeliniec Wielki oraz odwiedzili kapliczkę Czaszek w Kudowej. Trzeciego dnia w programie było zwiedzanie kopalni złota w Złotym Stoku. Uczniowie wraz z przewodnikiem przeszli się przez wytyczoną trasę w kopalni. W kopalni widzieli między innymi sztolnię "Gertruda" oraz sztolnię "Czarna Góra". Następnie uczniowie podziwiali jedyny w Polsce podziemny wodospad (8m wysokości). Z kopalni mieli okazję wyjechać pomarańczowym tramwajem.

Wycieczka była dla uczniów świetną okazją do praktycznej nauki geografii i historii. Uczniowie wrócili z wyjazdu zadowoleni ze świetnie spędzonego czasu!