Dzieci z oddziału przedszkolnego (5 - latki) stoją przed znakami dla osób niewidomych na chodniku.

W dniach 13 – 20 października dzieci z oddziałów przedszkolnych "Bolek i Lolek" oraz "Miś Uszatek" wzięły udział w kampanii społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski pod hasłem "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie". Kampania miała na celu przybliżenie społeczeństwu funkcjonowania osób z problemami wzrokowymi. Przez cały tydzień przedszkolaki uczyły się o trudnościach osób niewidomych i słabowidzących. Na początku wysłuchały listu Adama czytanego przez nauczycielkę oraz obejrzały film na którym ukazana została codzienność zarówno uczniów, jak i pracowników Kujawsko – Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy. Następnie miały za zadanie m.in. wcielić się w rolę asystenta osoby niewidomej, odgadnąć przedmiot za pomocą dotyku. Przedszkolaki wybrały się także na spacer, aby sprawdzić czy droga do szkoły jest dostosowana dla słabowidzących i niewidomych. Zajęcia te miały na celu kształtować postawy naszych przedszkolaków oparte na tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzroku, zwiększyć ich integrację z osobami niepełnosprawnymi, zapobiegać wykluczeniu społecznemu oraz przygotować i nauczyć nasze przedszkolaki do udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku. Zadania, które wykonywały, były dla nich ciekawym doświadczeniem. Dzieci świetnie się bawiły i uczyły jednocześnie.