Dzieci z oddziału przedszkolnego (zerówka 01) stoją i prezentują się do zdjęcia trzymając plakat pt. "Dzień Ziemi".

"Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas"
Florian Plit

W poniedziałek, 22 kwietnia dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych świętowały Światowy Dzień Ziemi. To największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji panie zorganizowały dla naszych przedszkolaków wiele różnych zabaw z ekologią w tle. Dzieci miały okazję także porozmawiać o tym, co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemi, aby była szczęśliwa (czysta). Dzieci przypomniały sobie również zasady segregacji śmieci, dowiedziały się, co to jest recykling oraz wykonały różne piękne prace plastyczne. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz naszej planety. Przedszkolaki wiedzą to doskonale i zawsze chętnie biorą udział w tego typu wydarzeniach.