Laureaci IV Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym "English Poems and Songs" prezentują się do zdjęcia.

Dnia 8 maja w naszej szkole odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród zwycięzcom IV Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym "English Poems and Songs". Patronat nad konkursem objął Burmistrz Kartuz p. Mieczysław Grzegorz Gołuński. Celem konkursu było zachęcenie najmłodszych mieszkańców powiatu kartuskiego do nauki języka angielskiego, promowanie aktywności twórczej wśród dzieci, a także promowanie młodych talentów. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach: wiersz i piosenka w języku angielskim oraz w dwóch grupach wiekowych: dzieci w wieku 3 – 4 lata oraz 5 – 7 lat. Do konkursu przystąpiło ponad 40 dzieci z 15 placówek edukacyjnych. Komisja konkursowa w składzie: p. Bartłomiej Kulwikowski, p. Anna Kielawa oraz p. Natalia Gronda wyłoniła 16 laureatów, którzy zostali zaproszeni na uroczystość wręczenia nagród. W tym ważnym dla dzieci momencie towarzyszyli im rodzice, wychowawcy i dyrektorzy placówek, do których uczęszczają. Wszyscy obecni na uroczystości zostali zaproszeni do obejrzenia skrótu filmowego wyróżnionych prac. Laureatami konkursu zostali:

kategoria piosenka, dzieci 3 – 4 letnie:

 • 1 miejsce – Pola Mejer, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach
 • 2 miejsce – Lena Żuchnicka, Przedszkole Niepubliczne "Aniołek" w Kiełpinie
 • 3 miejsce – Brunon Jasiński – Niepubliczne Przedszkole "Krasnoludek" w Żukowie
 • wyróżnienie – Jadwiga Kotłowska, Przedszkole Nr 2 "Zielony Wiatraczek" w Sierakowicach

kategoria wiersz, dzieci 3 – 4 letnie:

 • 1 miejsce – Piotr Markowski, Szkoła Podstawowa w Węsiorach
 • 2 miejsce – Rita Klasa, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach
 • 3 miejsce – Urszula Neubauer, Przedszkole Niepubliczne "Aniołek" w Kiełpinie
 • wyróżnienie – Helena Polniak, Niepubliczne Przedszkole "Krasnoludek" w Żukowie

kategoria piosenka, dzieci 5 – 7 letnie:

 • 1 miejsce – Kornelia Klamrowska, Przedszkole Niepubliczne "Aniołek" w Kiełpinie
 • 2 miejsce – Marianna Pawłowska, Przedszkole Sióstr Miłosierdzia w Kartuzach
 • 3 miejsce – Kaja Szulc, Przedszkole Samorządowe "Baśniowa Kraina" w Chmielnie
 • wyróżnienie – Varvara Siamchuk, Szkoła Podstawowa Nr 2 w kartuzach

kategoria wiersz, dzieci 5 – 7 letnie:

 • 1 miejsce – Wiktoria Konkol, Przedszkole Samorządowe "Baśniowa Kraina" w Chmielnie
 • 2 miejsce – Helena Dera, Szkoła Podstawowa w Węsiorach
 • 3 miejsce – Magdalena Kolka, Przedszkole Sióstr Miłosierdzia w Kartuzach
 • wyróżnienie – Lena Kałdowska, Niepubliczne Przedszkole "Krasnoludek" w Żukowie

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy za rok!