Dzieci z oddziału przedszkolnego (4 – latki) stoją wraz z wychowawczynią oraz bibliotekarką Biblioteki Miejskiej prezetnują się do zdjęcia podczas wizyty w Bibliotece Miejskiej.

Dnia 7 maja w ramach obchodów Dnia Biblioteki oraz Bibliotekarzy dzieci z oddziału przedszkolnego Miś Uszatek wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Żurakowskiego w Kartuzach. Celem wyjścia było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych dzieci oraz kształtowanie poczucia szacunku dla książek. Na miejscu przedszkolaki zobaczyły, jak wygląda biblioteka oraz dowiedziały się, na czym polega praca pani bibliotekarki. Dzieci zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek, posłuchały również bajki czytanej przez panią bibliotekarkę pt. "Wesoły Ryjek i wiosna" W. Widłaka. W trakcie wizyty przedszkolaki miały okazję obejrzeć wybrane książki ze zbioru dla najmłodszych, wykonały też piękne prace plastyczne. Na zakończenie wizyty dzieci w podziękowaniu za wspaniałą "Lekcję biblioteczną" wręczyły Pani Bibliotekarce własnoręcznie przygotowaną przez nie laurkę. Wyjście do biblioteki sprawiło dzieciom ogromną radość, w rezultacie wszyscy zgodnie przyznali, że książka to świetna zabawa!