Uczniowie z klasy 2c i 2b odbierają puchar od Burmistrza Kartuz podczas Przeglądu Zespołów i Grup Tanecznych Taneczne Show – Kiełpino 2024.

9 maja uczniowie z klasy 2c oraz 2b wzięli udział w  Przeglądzie Zespołów i Grup Tanecznych Taneczne Show – Kiełpino 2024. Konkurs miał na celu kształtowanie i propagowanie kultury fizycznej poprzez taniec sportowy, stworzenie nowych inicjatyw edukacyjnych w zakresie edukacji sportowej oraz popularyzację tańca. Przegląd odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych:  mini – formacje 6 – 9 lat i formacje 10 – 14 lat.

Grupa taneczna z naszej szkoły swoim niezwykłym wykonaniem zachwyciła jury oraz publiczność. Taniec z wykorzystaniem ciekawych rekwizytów, różnorodnej muzyki oraz ukrytej w tanecznych figurach morskiej opowieści spowodował, że na skórze niejednego z odbiorców pojawiła się gęsia skórka, a w oczach dumnych rodziców oraz opiekunów łzy wzruszenia. Ten ogromny pakiet emocji oraz cudowne wykonanie sprawiło, że nasza grupa taneczna zdobyła najwyższą z nagród – Puchar Burmistrza Kartuz za Największy Poziom Artystyczny Kompozycji Tanecznej.

Mali tancerze tego dnia długo nie mogli powstrzymać emocji, a wybuchów euforii oraz szczerych uśmiechów i ogromu dumy nie było końca.

Dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!