Piotr Wesołowski (8a) prezentuje się do zdjęcia podczas uroczystości wręczenia zaświadczeń laureatom Wojewódzkich Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych.

W dniu 08 maja w budynku głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom Wojewódzkich Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych. Uczeń klasy ósmej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach Piotr Wesołowski został laureatem trzech konkursów kuratoryjnych: z geografii, matematyki i fizyki. Piotr zdobył 100% podczas finału wojewódzkiego konkursu z matematyki, 96,25% z geografii i 100% z fizyki. Ponadto Piotr został laureatem Olimpiady Matematycznej Juniorów, którego finał odbył się w Warszawie. Uczniowie szkolnego koła dziennikarskiego przeprowadziły wywiad z Piotrkiem:
Od kiedy interesujesz się matematyką?
Piotr: Już od pierwszej klasy lubiłem matematykę. Nie miałem z nią problemów, ale dopiero teraz mam większe sukcesy w tej dziedzinie.
Gratulujemy Ci tegorocznych sukcesów matematycznych. Zostałeś laureatem w olimpiadzie, konkursach kuratoryjnych oraz zająłeś II miejsce w Polsce w konkursie "Leon". Dlaczego akurat matematyka?
Piotr: Dobrze ją rozumiem. Gdy wykonam parę zadań jakiegoś rodzaju, to nie mam problemu z podobnymi zadaniami. Matematyki nie trzeba się uczyć, ale ćwiczyć rozwiązywanie zadań. Robię to w szkole, w domu.
Kto Cię wspierał podczas konkursów?
Piotr: Najbardziej wspierała i wspiera mnie moja rodzina, a także nauczycielka matematyki.
Co powiedziałbyś osobom, które nie radzą sobie z matematyką?
Piotr: Matematyki nie da się nauczyć na pamięć, trzeba ją zrozumieć. Każdy, kto dołoży starań, by zrozumieć różne zależności matematyczne, poradzi sobie doskonale z tym przedmiotem.
Dziękujemy Ci za wywiad. Życzymy dalszych sukcesów matematycznych i nie tylko.