Drużyna dziewcząt i chłopców podczas gminnych i powiatowych etapów w czwórboju lekkoatletycznym prezentuje się do zdjęcia.

W miniony poniedziałek na stadionie w Kartuzach odbył się gminny i jednocześnie powiatowy etap rywalizacji w czwórboju lekkoatletycznym, czyli drużynowych zawodów sportowych podczas których trzeba pokonać 4 konkurencje: bieg na 60m, bieg na 600m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Każdy członek zespołu walczy o jak najlepszy wynik, który przeliczany jest na punkty wg tabel wielobojowych. Skład naszej 6 osobowej debiutującej w tego typu zawodach drużyny w pięknym stylu wygrał oba etapy i 20 maja będzie reprezentować nasz powiat na szczeblu wojewódzkim w Chojnicach.

Gratulacje dla Martyny Kryszewskiej, Martyny Glinieckiej, Antoniny Koszałka, Oksany Klein, Wiktorii Wiczkowskiej, Zuzanny Gruba oraz rezerwowej Leny Bartwickiej – Król. Cały zespół to oczywiście członkinie naszej Grupy Sportowej "Dwójka Na Medal". Zespół uzyskał znakomity wynik 1209 pkt. Warto dodać, że wszystkie dziewczęta wygrały obie konkurencje biegowe 60m i 600m w swoich seriach z jednocześnie najlepszymi wynikami całych zawodów. Martyna Kryszewska skoczyła najdalej w konkurencji skoku w dal – 4,47 oraz najlepszy rezultat na 60m – 8,8. Antonina Koszałka oraz Wiktoria Wiczkowska osiągnęły świetne rezultaty na 600m, odpowiednio 1:49,60 oraz 1:49,90.

To nie koniec dobrych wiadomości. Bowiem nasza kolejna młoda drużyna, tym razem chłopców składająca się głównie z uczniów klas 4 i 5, także członków Grupy Sportowej zajęła w tych zawodach na szczeblu gminnym trzecie miejsce. Chłopcy wystartowali w składzie: Bartosz Dunst (znakomity i najlepszy wynik zawodów na 1000m – 3:14,6), Aleksander Kreft, Jakub Sieniek, Damian Richert, Gabriel Czaja i Aleksander Reszka.

Ogromne gratulacje dla całej drużyny oraz Trenerów, Dominiki i Karola Nowakowskich. Życzymy wszystkim powodzenia!