Kalina Szostek z klasy 8a stoi na podium podczas regat JAPA CUP w Pucku.

W miniony weekend 11 – 12 maja odbyły się w Pucku regaty JAPA CUP inaugurujące sezon windsurfingowy w Polsce. Zawodnicy ścigali się w różnych klasach i kategoriach wiekowych. Były to pierwsze tegoroczne regaty zaliczane do Pucharu Polski. W klasie IQFoil w kategorii juniora młodszego wystartowała Kalina Szostek, uczennica klasy 8a. Regaty rozgrywane były tym razem przy bardzo słabym wietrze. W ciągu dwóch dni regatowych w klasach foilowych czyli w klasach desek z hydroskrzydłem udało się rozegrać jedynie po 2 wyścigi slalomowe. Kalina zajęła w swoich wyścigach odpowiednio 1 i 3 miejsce i dzięki temu wygrała pierwsze krajowe regaty tego sezonu. Brawo!!!

Kolejne windsurfingowe regaty Pucharu Polski już za 2 tygodnie w Krynicy Morskiej.