Dzieci z oddziału przedszkolnego (zerówka 03) siedzą na dywanie i głaszczą świnkę.

10 maja dzieci z naszych oddziałów zerowych przywitały wyjątkowych gości. Odwiedził nas zgrany duet pies terapeutyczny Saba i prosiaczek Duduś wraz ze swoją opiekunką i terapeutką panią Małgorzatą Grotha z "Cztery łapy i ja".

Zajęcia ze zwierzętami mają pozytywny wpływ na sferę emocjonalną. Obecność zwierzaków przede wszystkim rozładowuje napięcie i oddala sytuacje stresowe oraz tłumi agresję, a także wspomaga empatię i poczucie obowiązku. Dziecko podczas zajęć świetnie się bawi, a ponadto czuje się ważne i potrzebne. Animaloterapia ponadto, zmniejsza nadwrażliwość na bodźce dotykowe, wspomaga koncentrację, buduje nawyk cierpliwości i wyrozumiałości.

Pani Małgosia przeprowadziła zabawy edukacyjne z elementami zooterapii. Dzieci chętnie współpracowały podczas zabawy z psem i prosiaczkiem. Podczas zajęć praktycznych nasze przedszkolaki utrwaliły wiedzę dotyczącą właściwego traktowania czworonożnych przyjaciół, dowiedziały się na czym polega pozycja żółwia podczas ataku groźnego psa, miały też okazję nakarmić czworonożnych gości. Serdecznie dziękujemy Pani Małgosi i jej sympatycznym czworonożnym przyjaciołom za wizytę.