Uczniowie - uczestnicy XI Multimedialnego Konkursu Języka Angielskiego "The World of English" siedzą przy komputerach i rozwiązują zadania konkursowe.

W ostatni czwartek 23 maja w naszej szkole odbył się niezwykły konkurs językowy, który przyciągnął młodych miłośników języka angielskiego z powiatu kartuskiego. XI Multimedialny Konkurs Języka Angielskiego "The World of English" zgromadził jedenastu utalentowanych uczniów z klas siódmych i ósmych, którzy rywalizowali o tytuł najlepszego znawcy Wielkiej Brytanii oraz literatury angielskiej. Organizatorkami konkursu były p. Lidia Jończak oraz p. Dorota Klasa. Konkurs miał formę testu online i został podzielony na dwie główne części. Pierwsza z nich dotyczyła wiedzy o Wielkiej Brytanii, gdzie uczestnicy musieli wykazać się znajomością kultury, historii oraz geografii tego kraju. Druga część skupiła się na analizie przeczytanej lektury, która była wcześniej zadana uczestnikom. Poziom rywalizacji był niezwykle wysoki, a uczestnicy wykazali się nie tylko doskonałą znajomością języka angielskiego, ale również wiedzą kulturową. Jury miało trudne zadanie, aby wybrać najlepszych spośród tak uzdolnionych uczniów.

Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, a zwycięzcy – nagrody ufundowane przez wydawnictwo Macmillan, które mają ich zachęcić do dalszego rozwijania swoich pasji językowych. Konkurs "The World of English" pokazał, że nauka języka angielskiego może być nie tylko obowiązkiem szkolnym, ale również fascynującą przygodą, która otwiera drzwi do poznawania nowych kultur i literatury.

Laureatami tegorocznej edycji zostali:

kategoria – klasy 7:

  1. miejsce – Kacper Dawidowski z SP 5 Kartuzy
  2. miejsce – Agata Wiśniewska z SP 2 Kartuzy
  3. miejsce – Aleksandra Krefta z SP Grzybno

kategoria – klasy 8:

  1. miejsce – Konrad Złoch z SP 5 Kartuzy
  2. miejsce – Karol Wiśniewski z SP Grzybno
  3. miejsce – Nadia Peek z SP 1 Kartuzy

Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję konkursu!