Uczniowie – członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu "Serce" stoją przed wejściem do kartuskiego hospicjum i rozmawiają z p. doktor Aleksandrą Wentą - Smól.

28 maja Szkolne Koło Wolontariatu SERCE udało się z wizytą do Kartuskiego Hospicjum "Dom Nadziei". Nasi wolontariusze przekazali na ręce p. doktor Aleksandry Wenta – Smól zebrane pieniądze podczas kiermaszu słodkości oraz utwory literackie, które powstały w związku ze szkolnym konkursem "Obdaruj wierszem". Konkurs polegał na napisaniu autorskiego tekstu o wolontariacie, szeroko rozumianej pomocy i empatii. Uczniowie stworzyli piękne prace, opisujące pozytywy wynikające z pomocy drugiemu człowiekowi. Nierzadko wspominali również o działaniach naszego koła wolontariatu. Wszystkie napisane wiersze trafiły do pracowników hospicjum, jako podziękowanie za serce i trud włożony w opiekę nad pensjonariuszami. Twórczość naszych uczniów sprawiła ogrom radości obdarowanym. Dzięki uprzejmości Pani Doktor, mogliśmy zobaczyć jak wygląda i działa "Dom Nadziei" od środka. Pani Aleksandra z ogromnym zaangażowaniem i pasją opowiadała o swojej pracy oraz o uczuciach, które jej towarzyszą podczas przebywania z pacjentami. Podkreślała ogromną rolę współpracy oraz pomocy płynącej z zewnątrz. To było bardzo refleksyjne, a jednocześnie pełne nadziei spotkanie, za które jesteśmy bardzo wdzięczni.

Laureatami wyżej wymienionego konkursu zostali:

  • 1 miejsce – Maja Dąbrowska (3b), Aleksandra Gronda (6b)
  • 2 miejsce – Kornelia Lange (2c), Agata Krzeszowska (8b)
  • 3 miejsce – Wiktoria Woscholska (5a)
  • wyróżnienie otrzymali – Aleksander Skierka (5a), Szymon Keller (6a)

Gratulujemy!