Dzieci z oddziału przedszkolnego (zerówka 01) siedzą na kocu na trawniku przed szkołą spozywając przekąski.

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zdobyła certyfikat udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Klasa w terenie". Grupa zerówka "01" od października do końca maja realizowała zadania wyznaczone przez projekt. Głównym celem projektu było promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Zachęcenie dzieci i nauczycieli do "opuszczenia" swoich sal lekcyjnych i spędzenia czasu poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie, angażującą różne zmysły ucznia. W trakcie trwania projektu zrealizowaliśmy siedem zadań projektowych:

  1. Obserwacja przyrody – spacer po okolicy.
  2. Plastyka w terenie.
  3. Obserwacja chmur – wykonanie pracy plastycznej.
  4. Wyjście w ciekawe miejsce.
  5. Zabawa / gra w terenie – przeprowadzenie zajęć ruchowych na świeżym powietrzu.
  6. Zabawa w przyrodników.
  7. Piknik.

Dzięki realizacji tych zadań dzieci rozwijały sprawność fizyczną, poszerzały wiedzę przyrodniczą i rozbudzały szacunek do przyrody. Udział w projekcie przyczynił się do wzrostu umiejętności współpracy w grupie i integracji klasy. Uczestnictwo w projekcie łączyło zabawę i naukę.