Uczniowie z klasy 3b prezentują spektakl "Akademia Pana Kleksa" na korytarzu w budynku głównym.

"Akademia Pana Kleksa" to tytuł kolejnego przedstawienia przygotowanego przez zespół teatralny Świetliki, do którego należą uczniowie z klasy 3b, pod opieką p. Gabrieli Jankowskiej. To niezwykły spektakl opowiadający o przygodach uczniów, których imiona zaczynają się na literę "A". Wszyscy zostają umieszczeni w tytułowej akademii, a opiekuje się nimi ekscentryczny profesor Pan Kleks z pomocą Mateusza – księcia przemienionego w uczonego szpaka. Codzienne zajęcia uczniów to m.in. nauka kleksografii, geografii, czy leczenie chorych sprzętów. Akademię otacza mur z furtkami prowadzącymi do rozmaitych bajek, a na jej piętrze ukryte są sekrety pana Kleksa, do których uczniowie nie mają dostępu. Życie w akademii zmienia się, gdy golarz Filip, fryzjer profesora i uczniów, przyprowadza do niej swoją komputerowo zaprogramowaną lalkę – Adolfinę, którą pan Kleks zmienia w prawdziwą uczennicę. Adolfina nie potrafi jednak dostosować się do reguł panujących w Akademii i niszczy sekrety profesora. Spektakl kończy się zemstą golarza Filipa, który zburzył całą akademię, a dzięki temu odnalazł się guzik z cudownej czapki bogdychanów podarowanej szpakowi Mateuszowi przez tajemniczego doktora Paj-Chi-Wo.

Profesjonalna gra aktorska trzecioklasistów oraz radosne i wesołe piosenki sprawiły, że spektakl spotkał się z dużym zainteresowaniem oraz pozytywnym odbiorem. Świetliki zaprezentowały się rodzicom oraz uczniom naszej szkoły.