Certyfikat dla oddziału przedszkolnego "Miś Uszatek" ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach "Książka (dla) przedszkolaka".

Projekt "Książka (dla) Przedszkolaka" organizowany przez miesięcznik Bliżej Przedszkola powstał w celu podejmowania działań promujących czytelnictwo wśród przedszkolaków. Grupa Misia Uszatka podjęła wyzwanie projektu i wzięła udział w wielu aktywnościach związanych z książką. W roku szkolnym 2023 / 2024 systematycznie gościliśmy na naszych zajęciach rodziców włączających się do akcja głośnego czytania pt. "Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato". Wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania, w szkolnej akcji "Przerwa na czytanie" oraz "Światowym Dniu Książki". W maju, z okazji Dnia Biblioteki i Bibliotekarzy odwiedziliśmy Powiatową Bibliotekę Miejską im. Juliusza Żurakowskiego w Kartuzach. Uczestniczyliśmy także w spotkaniu z autorką – Darią Kaszubowską. Dzięki udziałowi w projekcie przedszkolaki miały okazję uczestnictwa w różnych, ciekawych zajęciach dydaktycznych mających na celu poznanie kanonu literatury dziecięcej, przybliżenie wartości książki i uczenie szacunku do niej. Po wykonaniu podjętych działań nasza grupa uzyskała Certyfikat, a każdy uczestnik projektu otrzymał czytelniczy dyplom "Przyjaciela Książki".