Pszczelarz prezentuje na korytarzu dzieciom z oddziałów przedszkolnych swoją pracę.

W ostatnim tygodniu maja oddziały przedszkolne odwiedzili przedstawiciele Koła Pszczelarskiego w Kartuzach. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o życiu pszczół, o ich zwyczajach, o tym co robią, jak długo żyją oraz co robią w ulu i jaki jest z nich pożytek. Pan Antoni pokazał przedszkolakom akcesoria pszczelarza: specjalny kapelusz, strój, dymkę, ramki z miodem. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda praca odpowiedzialnego pszczelarza oraz jak pozyskuje się miód i inne pszczele produkty. Przedszkolaki mogły zajrzeć także do wnętrza ula oraz obejrzeć z bliska plaster miodu, który miał niezwykle aromatyczny zapach. Każdy przedszkolak miał możliwość skosztowania miodu. Serdecznie dziękujemy za miłą wizytę w naszej szkole.