Uczennica klasy 7a stoi z pudełkiem w klasie, do którego uczniowie klasy 2c wrzucają głosy na najlepszą książkę.

3 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbyły się Ogólnopolskie Wybory Książek. Organizatorem tego wydarzenia była Biblioteka Szkolna wraz z Samorządem Uczniowskim, a dokładnie uczennice z klasy siódmej, które z zaangażowaniem przeprowadziły cały proces wyborczy. Nad całością wydarzenia opiekę sprawowała p. Kinga Kołecka – Konkol oraz p. Monika Młyńska. Uczennice reprezentujące samorząd, odwiedziły wszystkie klasy i zbierały głosy od swoich koleżanek i kolegów. Proces ten przebiegał sprawnie dzięki dobrej organizacji i współpracy ze strony nauczycieli. Po zakończeniu zbierania głosów, dziewczyny przystąpiły do ich liczenia. Wyniki zostały starannie przeliczone i zapisane, aby zapewnić ich uczciwość i dokładność. Sprawozdanie z naszych wyborów przesłaliśmy do organizatora, dzięki temu dowiemy się, które książki biją rekordy popularności w Polsce. Adres strony internetowej akcji: wyboryksiazek.pl – tam można będzie sprawdzić wyniki z całego kraju. Wybory książek okazały się w naszej placówce dużym sukcesem. W wydarzeniu wzięło łącznie udział 294 uczniów z klas 0 – 8, co świadczy o dużym zainteresowaniu literaturą wśród dzieci i młodzieży. W naszej szkole wyniki prezentują się następująco:

Klasy 0 – 3:

  1. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek: J. Bednarek
  2. "Dziennik Cwaniaczka" J. Kinney
  3. "Akademia pana Kleksa" J. Brzechwa

Klasy 4 – 6:

  1. Seria "Harry Potter" J. K. Rowling
  2. Seria "Magiczne drzewo" A. Maleszka
  3. "Akademia pana Kleksa" J. Brzechwa

Klasy 7 – 8:

  1. Seria "Harry Potter" J. K. Rowling
  2. "Quo Vadis" H. Sienkiewicz
  3. "Jesienna miłość" N. Sparks