Dzieci z oddziału przedszkolnego (zerówki) siedzą na wielkich poduszkach podczas zabaw integracyjnych w Jagatowie.

3 czerwca dzieci z oddziałów zerowych wybrały się do Jagatowa na zajęcia integracyjno – sensoryczne pt. "Leśne tarapaty" organizowane przez Akcję Integrację. Zajęcia miały przede wszystkim na celu nauczyć dzieci współpracy w grupie oraz nawiązać więź z przyrodą. Wszystkie aktywności odbywały się na świeżym powietrzu, blisko natury. Dzieci pod profesjonalną opieką uczestniczyły w licznych aktywnościach, które miały im pokazać, jak ważna jest współpraca z innymi, żeby coś osiągnąć, żeby się czegoś dowiedzieć. Nasze przedszkolaki uczestniczyły w licznych zabawach, które dostarczyły różnorodnych bodźców do rozwoju ich zmysłów. Były m.in. zabawy na miękkich piłkach, zabawy z chustą sensoryczną, odtwarzanie odgłosów dzikich zwierząt, pokonywanie wspólnymi siłami toru przeszkód, szukanie śladów zwierząt w piasku, dzieci również wzięły udział w warsztatach budowania poidła dla pszczół, które szybko wystawiły przy pobliskich pszczelich domkach. Na koniec wszystkie dzieci zasiadły wspólnie do stołu, by zjeść kiełbaski z ogniska. Dzień był niezwykle udany, zabawa świetna, a wspomnienia zostaną na długo w pamięci wszystkich naszych dzieci.