W październiku w naszej szkole obchodzony był Miesiąc Zdrowia Psychicznego. Inspiracją dla tego wydarzenia jest obchodzony 10 października Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. W ramach akcji uczniowie uczestniczyli w zajęciach psychoedukacyjnych prowadzonych przez wychowawców klas i psychologa szkolnego. Celem było poszerzenie wiedzy uczniów w zakresie zdrowia psychicznego.
Uczniowie klas 1 – 3 zdobyli wiedzę na temat dobrych relacji i wzajemnego wspierania się, wykonali również "Kapsułę Wsparcia" – napisali na karteczkach pozytywne, wspierające wiadomości do siebie i wrzucili je do pojemnika. Od tego czasu mogą z niej korzystać dla poprawy własnego humoru losując wspierające słowa dla siebie. Natomiast p. Monika Młyńska wyeksponowała w bibliotece regał pt. "Bajki pomagajki", a przy okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, poprowadziła lekcje biblioterapeutyczne, mające na celu przybliżenie dzieciom znaczenia emocji.
Klasy 4 – 8 podczas godzin wychowawczych rozwinęły swoją wiedzę na temat tego czym jest zdrowie psychiczne, jakie zmiany zachowań człowieka powinny być dla nas alarmujące oraz jakie nawyki należy wprowadzać do swojego życia, aby zwiększać swoją odporność psychiczną i lepiej radzić sobie z napotykanymi trudnościami.
Jednocześnie przystąpiliśmy do programu profilaktycznego "Godzina dla Młodych Głów", zainicjowanego przez Fundację UNAWEZA. Program powstał w odpowiedzi na potrzeby uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli i podkreśla znaczenie otwartej dyskusji o zdrowiu psychicznym. Miesiąc Zdrowia Psychicznego miał na celu uświadomienie nam wszystkim, jak ważne jest dbanie zarówno o zdrowe ciało jak i zdrowego ducha. To od nas w dużym stopniu zależy, jak będziemy radzić sobie z codziennością, jej wyzwaniami, problemami oraz celami, które sobie stawiamy.