Uczniowie klas 5 - 7 podczas ferii zimowych realizowali w ramach projektu "Pomorskie Żagle Wiedzy" zajęcia warsztatowe z zakresu edukacji morskiej i żeglarskiej  o tematyce "Mieszkańcy Pojezierza Kaszubskiego".  Podczas trwania  warsztatów uczniowie poznali bliżej Pojezierze Kaszubskie, potrawy wywodzące się z tych stron oraz krótką historię Kaszubów. Na bieżąco dzielili się też wiedzą już zdobytą podczas lekcji z jęzka kaszubskiego. Obejrzeli również prezentację dotyczącą latarni morskich, aby potem samodzielnie wykonać swoje latarnie w grupach. Składali łódki i żaglówki z papieru metodą origami. Poszukiwali ukrytych kopert z zadaniami oraz układali puzzle o tematyce morskiej. Nauczyli się też wiązać węzeł prosty. Podczas warsztatów odbyły się różne gry i zabawy mające na celu rozwijanie u uczniów kreatywności, spostrzegawczości, pomysłowości oraz współdziałania w grupie.