W ramach szkolnej akcji "Rodzic moim wzorem", 17 lutego mieliśmy ogromny zaszczyt gościć Pana Marcina Króla, tatę naszej klasowej koleżanki Lenki. Pan Marcin w bardzo intersujący sposób przybliżył nam zawód jaki wykonuje. A należy przyznać, że służba w Marynarce Wojennej na ORP Arctowski bardzo zaciekawiła dzieci. Uczniowie mieli możliwość poznać ciekawostki na temat pracy na morzu oraz specjalności wojskowej naszego gościa jaką jest "Motorzysta". Ogromne wrażenie na uczniach zrobił mundur oraz jego poszczególne elementy, a także maska gazowa jaką mogli przymierzyć. Po tak bardzo atrakcyjnej lekcji niejeden z uczniów naszej klasy zapragnął służyć w Marynarce Wojennej RP.

W ramach szkolnej akcji "Rodzic moim wzorem", 21 lutego mieliśmy ogromny zaszczyt gościć Pana Marcina Wolskiego, tatę naszego klasowego kolegi Jeremiasza. Pan Marcin w bardzo interesujący sposób przybliżył nam zawód policjanta. Opowiedział o swojej drodze zawodowej, o tym na czym dokładnie polega praca w policji, o jej blaskach i cieniach. Mogliśmy dowiedzieć się, jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z portali społecznościowych i telefonów komórkowych, cyberprzemocy, o odpowiedzialności i konsekwencjach łamania prawa, sięgania po środki uzależniające, dopalacze, udziału w niebezpiecznych zdarzeniach, stosowania agresji wobec innych. Dowiedzieliśmy się, jakie mamy prawa i obowiązki w świetle prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną oraz jakie powinniśmy przyjmować postawy, gdy jesteśmy namawiani do czynu zabronionego przez prawo. Ogromne wrażenie na uczniach zrobił mundur oraz broń, jaka posługują się policjanci na co dzień.

Spotkanie na pewno ukazało prawdziwe oblicze pracy policjanta oraz zasady obowiązujące w służbach mundurowych.

17 grudnia do klasy IVa przyszła z wizytą pani Agnieszka Wasilewska, mama naszej uczennicy Antosi, aby opowiedzieć dzieciom o pracy hodowcy psów rasowych. Pani Agnieszka od kilku lat zajmuje się domową hodowlą psów rasowych, a w szczególności rasą Boston Terrier. Jej firma to Apex Conis FCI. Uczniowie szczególnie uradowali się na widok psa Antosi, który posłużył jako żywy rekwizyt, do poznania zachowań tej rasy psów. Walker został w 2016 roku championem Polski, brał także udział w międzynarodowych wystawach i to z dużymi sukcesami.

Uczniowie podczas ciekawej prezentacji mogli naprawdę dużo dowiedzieć się o różnych rasach psów, o ich zachowaniach, o tym, jak należy tresować psy. Lekcja była bardzo pouczająca, ciekawie prowadzona, a co najważniejsze, uczniowie poznali zawód, o którym prawie nic wcześniej nie wiedzieli.

Ogromne podziękowania dla pani Agnieszki!

Prawie każdy z nas wie, jaki zawód chciałby wykonywać, gdy dorośnie. Niektórzy chcieliby być strażakami, policjantami, inni aktorami, piosenkarzami lub lekarzami. Aby lepiej poznać jeden z zawodów 19 listopada zaprosiliśmy do klasy panią Aleksandrę Wenta - Smól, mamę naszego kolegi Wojtka, która wykonuje pracę lekarza. Nasz gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam, na czym dokładnie polega praca w szpitalu. Pani Ola przyniosła ze sobą wiele rzeczy związanych z tą pracą: stetoskop, strzykawki, opatrunki, bandaże, fartuch lekarski, czepki oraz maseczki chirurgiczne, które zakłada się podczas operacji. Każdy z nas mógł wszystko bardzo dokładnie obejrzeć i dotknąć. Jeden z naszych kolegów Wiktor, został nawet ubrany w fartuch lekarski, maseczkę i specjalne rękawiczki, by poczuć się jak prawdziwy chirurg. Wszyscy doskonale się bawiliśmy wcielając się w rolę lekarzy – chirurgów, pielęgniarek, a nawet pacjentów. Pani Ola podarowała nam kolorowe naklejki z napisem "Dzielny pacjent". My również wręczyliśmy pani doktor mały bukiecik kwiatów i serdecznie podziękowaliśmy za interesujące spotkanie. Po tak ciekawej wizycie niejeden z nas zapragnął pójść w ślady naszego gościa i w przyszłości zostać lekarzem.