etwinningW roku szkolnym 2014 / 2015 nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowego programu eTwinning (http://www.etwinning.pl) Jest to program unijny wspierający nawiązanie współpracy pomiędzy szkołami z całej Europy. Przy pomocy nowoczesnych technologii informacyjno - komunikacyjnych które na co dzień wykorzystuje nasza szkoła nawiązaliśmy współpracę ze szkołą w zachodniej Hiszpanii. Uczniowie z klas piątych z wielkim zaangażowaniem pracują nad powodzeniem projektu "What’s your favourite food?" - "Jakie są Twoje ulubione potrawy?".
Zgodnie z ustalonym planem, uczniowie realizują kolejne etapy projektu posługując się językiem angielskim. Do tej pory zaprezentowali naszą szkolę oraz siebie samych kolegom z Hiszpanii. Ponadto sami poczytali oraz posłuchali ciekawostek na temat życia codziennego naszych partnerów z projektu. W kolejnych etapach uczniowie podzielą się przepisami na tradycyjne polskie oraz kaszubskie dania oraz ugotują potrawy rekomendowane przez hiszpańskich uczniów.
W trakcie projektu uczniowie rozwijają swoje umiejętności językowe oraz informatyczne. Wykorzystują takie narzędzia jak prezentacje multimedialne oraz narzędzia komunikacyjne takie jak chatroom, forum. Jeśli zajdzie taka potrzeba i chęć ze strony uczniów, będzie miała miejsce również komunikacja przy pomocy Skype. Uczniowie chętnie biorą udział w projekcie, angażują się i czerpią naturalną radość z poznawania świata. Ponadto są świadomi tego, że są częścią Wspólnoty Europejskiej i że warto uczyć się języków obcych. W maju na stronie internetowej szkoły pojawi się efekt końcowy projektu.