Uczniowie uczestniczący w projekcie "Pomorskie Żagle Wiedzy" siedzą przy stole i rozwiązują zadania.

Grupa uczniów naszej szkoły, uczestnicząca w projekcie "Pomorskie Żagle Wiedzy" wzięła udział w zajęciach z doradztwa zawodowego. W cyklu sześciu spotkań poruszaliśmy się w obszarze branży morskiej, omawialiśmy kompetencje z naciskiem na kompetencje niezbędne do pracy w tej branży oraz świat zawodów. Rozpoczęliśmy od poznania siebie - uczniowie poznali swój potencjał, uświadomili sobie swoje zainteresowania, uzdolnienia i mocne strony. Po tym, jak już dowiedzieliśmy się nieco więcej o sobie nawzajem i wypracowaliśmy katalog predyspozycji koniecznych do pracy w zawodach związanych z morzem, mogliśmy przejść do części zajęć poświęconej poznaniu konkretnych zawodów. Uczniowie poprzez korzystanie z różnorakich technologii informacyjno - komunikacyjnych poznali zawody związane z pracą w branży morskiej. Poprzez ćwiczenia ruchowe uświadomiliśmy sobie jak trudne są umiejętności skutecznej komunikacji i współpracy w grupie. Wykonywanie zadań dało nam mnóstwo świetnej zabawy, dużo śmiechu, ale też szereg cennych wniosków.